Wirtualny spacer po muzeum – nowoczesne zwiedzanie

Obecnie wiele sektorów działalności związanych z kulturą, w tym w dużej mierze także muzealnictwo, uważa się za bardzo mało dynamiczne. Oznacza to, że instytucje kulturalne, takie jak muzea czy galerie sztuki, muszą dziś znacznie bardziej się postarać, aby zwrócić na siebie uwagę potencjalnych odwiedzających. Obecność w internecie czy mediach społecznościowych to teraz absolutna podstawa, od której często zależeć będzie działalność całego obiektu. Właśnie dlatego warto zainwestować w innowacyjne rozwiązanie, jakim jest wirtualna wycieczka po muzeum. To doskonała opcja dla każdej instytucji, która chce zainteresować internautów i zachęcić turystów do złożenia wizyty. Wirtualny spacer po muzeum czy galerii sztuki pozytywnie przełoży się na wizerunek obiektu i udowodni, że instytucje kulturalne idą z duchem czasu

Dzięki nowoczesnej technologii jestem w stanie przygotować spacer po muzeum online, który zaprezentuje go z jak najlepszej strony, a nawet dodać interaktywne elementy i funkcje, które pomogą zapoznać się z historią miejsca. Co więcej, owy spacer może poprowadzić dla nas przewodnik. Jest to niezwykle ciekawa forma przedstawienia przestrzeni, która zwraca na siebie coraz większą uwagę. Informacje na temat znajdujących się w muzeum obrazów czy rzeźb, najlepiej przekaże osoba doświadczona. Moim zadaniem, będzie stworzenie wysokiej jakości filmików, które następnie zamieszczę w wirtualnym spacerze po muzeum. 

Wirtualna wycieczka po muzeum – poznaj technologię, która to umożliwi

Jako pasjonat fotografii technologią 360°, przywiązuję bardzo dużą wagę do estetyki zdjęć, co znacząco przekłada się na efekt końcowy, kiedy przygotowuję wirtualny spacer po muzeum. Profesjonalnie wykonam zdjęcia aparatem XPhase Pro S2, przystosowanym do fotografowania w 360°. Zalecę także odpowiednią odległość, optymalną do uzyskania płynności przejść w wirtualnym spacerze. Najczęściej do osiągnięcia dobrych efektów starczają 3m. Na koniec obrabiam zdjęcia i łączę je tak, aby powstała wirtualna wycieczka po wybranym obiekcie, przy użyciu profesjonalnego oprogramowania Pano2VR 6 Pro. Na życzenie klienta mogę także urozmaicić spacer online po muzeum, dodając np. lektora, który przybliży historyczne tło miejsca, element tekstowy czy zdjęcia. To świetna opcja, aby w nietypowy sposób zachęcić nowych odbiorców do poznawania rodzimej kultury.

Zobacz również wirtualny spacer po mieszkaniu.

Zachęcam do sprawdzenia moich poprzednich realizacji oraz wysyłania zapytań o moją ofertę.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

 696 032 602 pawel.stelmaszynski@gmail.com